Торът вече не е мистерия

Вторичният продукт (органична маса), след производството на биогаз да се внася при спазване на периодите на забрана.

За капково / кристални За листно и капково / гелове За листно и капково / кристални За листно и капково / течни Микроелементи Виж всички водоразтворими торове > Торф, обеззаразители Торф, обеззаразители

За цветя – март и началото на април са най-подходящото време. Цветните градини и лехи не се нуждаят от много тор.

Ако имате в градината лека и пясъчлива почва, торовете трябва да се добавят в по-големи количества, отколкото при тежките глинести почви, от които хранителните вещества не се отмиват така бързо.

И във всеки случай ще ви трябва оранжерия. Просто няма сортове, устойчиви на мана и ако не искате да видите болести по храстите си, по-добре е да инвестирате в някакъв подслон, макар и малък.

Развитието на българските села и животът на хората в тях са част от темите, които са свързани с личните и професионалните и интереси. Мечтае някой ден да се завърне към корените си в Добруджа и да работи за добруването на родния си край.

Условията в края на есента са много подходящи за засаждане на почти всички овощни култури. В нашата страна климатичните условия позволяват да […]

Мислете за тора като за храна. Вашата градина е живо същество, което има нужда от вода и основни хранителни елементи, също като Вас. В зависимост от климатичните условия и сезона, се променя и нуждата от определени торове.

Процесът на листно торене на доматите е различен през различните фази на техния растеж. В началото, за подсилване на младите растения се препоръчва поливане с разтвор на листен тор Лактофол О, който подпомага развитието на кореновата система.

Във фаза разсад усвояването на хранителни вещества е слабо, но правилното съотношение на съставките е предварителното условие за качествен разсад, тук трябва нивото на Торене фосфора да е по-високо и да се осигури подходящ запас на микроелементи.

Поливането на храстите се извършва с топла вода през няколко дни.

Основното торене се прави през есента, при което в почвата се внасят основно органични торове, които подобрява нейната структура и осигурява необходимото количество хранителни вещества. Най-често използвани за целта са оборския тор, компост и хумус, които се разнасят равномерно по повърхността на почвата и се внасят в нея, чрез оране или фрезоване.

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Ще бъдат проверявани насипните и опакованите торове, които трябва да са разделно Минералните (неорганичните) торове трябва да се съхраняват в специализирани складови помещения, изградени и оборудвани съгласно инструкциите за противопожарна безопасност.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Торът вече не е мистерия”

Leave a Reply

Gravatar